CES, 2021’de dijital ortamda düzenlenecek

0
92
Teknolojiseverlerin merakla beklediği CES, COVID-19 nedeniyle 2021’de dijital ortama taşınıyor

Dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES, 2021’de tamamen dijital ortamda düzenlenecek. Fuarı gerçekleştiren Tüketici Teknolojileri Birliği (CTA), CES’in önümüzdeki yıl online olarak hayata geçeceğini bildirirken, etkinlik 6-9 Ocak 2021’de teknoloji meraklılarıyla buluşacak.

CTA kararın alınmasında artan sağlık endişeleri ve COVID-19 salgınının yayılma ihtimalinin öne çıktığını belirtti. Bu nedenle Las Vegas’a binlerce insanı getirmelerinin ve bu insanların birbiriyle iş yapmasının mümkün olmadığını kaydeden CTA, fuarı dijital ortama taşıdıklarını bildirdi.

CES 2021 nasıl bir dijital deneyim vadediyor?

Peki, CES 2021’de nasıl bir dijital deneyim yaşanacak? CTA’in verdiği bilgiye göre, katılımcılar açılış konuşmaları ve konferansları ön koltuktan seyrediyormuşçasına bir deneyimle yaşayacak. Ürün tanıtımları için ise dinamik bir şekilde veya canlı tanıtım söz konusu olacak. Bununla birlikte katılımcılar merak ettikleri marka temsilcileri ve düşünce liderleriyle yuvarlak masa etrafında veya toplantılarda bir araya gelerek bağlantı kurabilecek.

Her yıl ABD’nin Nevada eyaletindeki Las Vegas şehrinde teknolojiseverleri ağırlayan CES, bu yıl 170 binden fazla ziyaretçi, 6 bin gazeteci ve 4 binden fazla katılımcı firmayı ağırlamıştı. Bu arada, CTA, 2022 yılında yine fiziksel ortamda katılımcılarla bir araya gelmeyi umduklarını da not etti.

Görsel: CES (2020 arşivinden alınmıştır)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here