CaseCampus Bootcamp Live ile 75 genç daha girişimci adayı olmak için hazır

TAKİP EDİN

180BeğenenlerBeğen
833TakipçilerTakip Et
163TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Girişimcilik programı CaseCampus, bu yıl Covid-19 nedeniyle online olarak gerçekleştirildi

6-9 Haziran tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilen CaseCampus Bootcamp Live, 75 genci girişimcilik dünyası ile buluşturdu. Dört günlük program, 1000’e yakın başvuru arasından seçilen katılımcılarına, girişimcilik ve inovasyon atölyelerini, Türkiye’nin önde gelen girişimcileri ve yatırımcılarıyla panel ve networking seanslarını ve girişimcilik vaka çalışmalarını bu yıl ilk kez tamamen online ortamda sundu. Katılımcılar, girişim dünyasını daha yakından tanıyarak hem girişimci gibi düşünme, hem de kendi girişim fikirlerini olgunlaştırma şansı yakaladı.

 CaseCampus Bootcamp Live, girişimcilik ekosisteminin önde gelen isimlerini ağırladı

 CaseCampus Live’da katılımcılar 4 gün boyunca online buluşmalara katılarak  Ideathon yarışması ile ürün ve fikirlerini geliştirdi. Katılımcılar, Endeavor Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli ve Akbank Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Tugal’ın yanı sıra Barbaros Özbugutu (iyzico), Başak Taşpınar Değim (Armut.com), Bora Yılmaz (Yatırımcı), Erdem Yurdanur (Kokteyl), Sertaç Taşdelen (Faladdin) ve Sinan Güler (Milli basketbolcu), gibi isimleri dinleyerek kendilerine interaktif bir şekilde soru sorma fırsatı yakaladılar. 6-9 Haziran tarihleri arasında online olarak gerçekleşen program, grupların 4 gün boyunca geliştirdikleri iş fikirlerini jüri üyelerine sunumları ile sona erdi. Birinci seçilen grup üyeleri ise özel bir ödülün sahibi oldu.

CaseCampus Bootcamp Live’da öne çıkanlar

  • Bootcamp Live programı, 75 katılımcı ile gerçekleşti. Katılımcıların yüzde 56’sı erkek, yüzde 44’ü ise kadın.
  • Katılımcılar programda online içeriğe en az 25 saat vakit harcadı. Birçoğu, grup çalışmaları için bunun iki katı çalıştı..
  • Katılımcılar 12 farklı şehirden bir araya geldi. İstanbul’dan katılım yüzde 65, İstanbul dışı katılım yüzde 35 oldu.
  • CaseCampus Live katılımcıları arasında bir girişimde kurucu veya kurucu ortak olarak yer alan katılımcı sayısı yüzde 80.
  • 37 farklı üniversiteden katılım gerçekleşti ve katılımcıların yüzde 50’si mühendislik öğrencisi/

412 mezun veren CaseCampus, 30 yaş altı girişimcilere açık

Uygulandığı ilk altı dönemde 412 mezun veren CaseCampus, girişimcilikle ilgilenen, üniversite 3./4. sınıf lisans, lisansüstü öğrencisi ve son 5 yıl içinde mezun olmuş 30 yaş altı adayları kabul ediyor. Katılımcılar, programa ücretsiz olarak katılıyor.

Girişimciliği bir kariyer alternatifi olarak sunan CaseCampus Girişimcilik Programı; girişimci olmayı hayal eden genç girişimci adaylarına yaşanmış girişimci hikayelerini deneyimleme fırsatı yaratıyor. Programda her biri Endeavor ağında yer alan armut.com, düğün.com, Insider, iyzico, Rafinera, Paraşüt gibi başarılı girişimlerin yaşadığı süreçler, zorluklar ve başarılar; vaka çalışmalarıyla ele alınıyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz