Çalışanlar gün içinde şekerleme yapıp Netflix seyrediyor

TAKİP EDİN

180BeğenenlerBeğen
833TakipçilerTakip Et
163TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
Yeni normalin avantajlarını keşfetmeye devam eden Türk katılımcıların yüzde 33’ü bahçede veya balkonda dışarıda çalışmaktan hoşlanıyor, yüzde 40’ı çalışırken art arda Netflix seyrediyor

Kaspersky tarafından yaptırılan ve KOBİ ölçeğindeki şirketlerde görev yapan 8 bin çalışanın davranışlarını inceleyen yeni bir küresel araştırmaya göre pandemi sırasında evden çalışanlar, normalde saklamak isteyecekleri bazı noktaları keşfetti. Evden çalışmanın getirdiği fırsatlardan bahseden Türkiye’deki katılımcıların yeni zevkleri arasında hafta içi uzanmaları (yüzde 36), Netflix’i art arda seyretmek (yüzde 40) ve dışarıda bahçede veya balkonda çalışmak (yüzde 33) yer alıyor.

Yeni normalin avantajlarını keşfetmek

Ankete katılanların çoğu rahat kıyafetlerle çalışmaktan keyif aldı. Yüzde 51’i bu yaşam tarzına alıştı ve gelecekte bunu norm haline getirmek istiyor. Uzun yolculuklara veda etmek, işe başlamadan beş dakika önce uyanabilecekleri için çalışanları daha mutlu etti ve birçoğu gün içinde kestirme fırsatı yakalamaktan keyif aldı (yüzde 36).

Yeni normalin avantajlarını keşfetmeye devam eden Türkiye’deki katılımcıların yüzde 33’ü bahçede veya balkonda dışarıda çalışmaktan hoşlanıyor, yüzde 40’ı çalışırken art arda Netflix izliyor. Çalışanlar tarafından tercih edilen diğer avantajlar arasında video oyunları için daha fazla zaman (yüzde 33), paket servis öğle yemeği (yüzde 17) ve daha az duş almak (yüzde 9) bulunuyor.

Evden çalışmak, çalışanları iki yönlü etkiledi

Bununla birlikte, bu yeni keşfedilen açık fikirlilik yalnızca fayda sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda dijital güvenlik söz konusu olduğunda belirli sorumlulukların yerine getirilmesini gerektiriyor. Cihazlarımızda güvenilir güvenlik çözümlerine sahip olmak, gevşemenin tadını çıkarırken kişisel gizliliğimizi korumak adına çok önemli.

Araştırmaya ilişkin görüşlerini paylaşan Kaspersky Tüketici Ürünleri Pazarlama Müdürü Marina Titova, “Karantina süreci evden çalışmalarına izin verilenleri iki yönlü etkiledi. Bir yandan çalışanlar nihayet büyük şehir hayatının olumsuz yanlarını unutup daha rahat bir ortamda çalışma fırsatı buldu. Öte yandan üretken kalmak için mücadele ederken, çalışma alanlarını yeniden düzenlerken ve yeni alışkanlıklar geliştirirken birçok zorlukla da karşılaştılar. Evden çalıştığınızda gizliliğiniz daha büyük bir risk altına giriyor ve bu da dijital güvenliği hayati hale getiriyor” diyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz