BMW araç parkı yönetimi uygulaması Parkmobile’ı satın aldı

0
146
bmw parkmobile

BMW, Kuzey Amerika’da faaliyet gösteren ve “park yeri yönetimi” imkânı sağlayan Parkmobile’ı satın aldı. Uygulama ile araç sürücüleri hem park yeri rezervasyonu yapabiliyor hem de yol üstü ve katlı otoparklardaki ücret ödemeleri gerçekleştirilebiliyor. BMW Parkmobile’a daha önce de küçük bir yatırım yapmıştı. Otomotiv devi, Parkmobile’ın Avrupa operasyonunun kuruluşuna da öncülük etmişti. BMW son yatırımıyla merkezi Atlanta’da bulunan Parkmobile’ın çoğunluğunun sahibi oldu.

Bu satın alma, BMW’ye ABD’deki park hizmetleri pazarında önemli bir avantaj sağlayacak gibi görünüyor. Parkmobile, ülkede aralarında New York, Philadelphia ve Phoenix’in de bulunduğu 300’den fazla şehirde faaliyet gösteriyor. Şirket çalışmalarını BMW’nin mobilite servisleri bölümünün çatısı altında sürdürecek.

Parkmobile ile BMW şehirlerde park yeri arayanların en büyük problemlerinden biri olan trafik sıkışıklığı konusunda da çözüm sunmayı amaçlıyor. Şirket, şehirlerdeki trafiğin yüzde 30’unun park yeri arayanlardan kaynaklandığına dikkat çekiyor. Özellikle bilinmeyen şehirlerde park yeri aramak da zorlaşıyor.

BMW Parkmobile teknolojisini daha önce araçlarına entegre etmişti

BMW Parkmobile teknolojisini daha önce Kuzey Amerika’da sattığı araçlara entegre etmişti. Şirketin bu entegrasyonu geliştirerek sürdürmesi muhtemel görünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here