PAYLAŞ

Turkcell’in kitle fonlama platformu Arıkovanı girişimciler için özel bir etkinlik gerçekleştirdi. Impact Hub İstanbul’da düzenlenen “Creathon” isimli etkinlikte 16 girişimci, farklı alanlarda uzmanlaşmış 30 iletişim uzmanıyla bir araya geldi. 2,5 gün boyunca devam eden etkinlikte girişimciler için temel iletişim stratejileri geliştirildi. Etkinlikte girişimcilerin ürünlerini daha iyi anlatabilmeleri, daha iyi kitle fonlama ve tanıtım kampanyaları düzenleyebilmeleri için çalışmalar yapıldı.

Creathon’a katılan Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ayşem Ertopuz, etkinliği şu sözlerle değerlendirdi: “Bu zamana kadar Türkiye’de girişimci ekosistemine destek olmak için Arıkovanı çatısı altında, kitlesel fonlama desteği sağladık. Şimdi ise bu yöndeki çalışmalarımızı bir adım öteye taşıyarak girişimlerin başarı şansını yükseltecek yeni bir adım atıyoruz. Creathon ile girişimcilerin pazarlama planlamalarına da değer katmak amacıyla onları konusunun uzmanı iletişimcilerle bir araya getirdik. İletişim uzmanlarından yaratıcı hikaye konusunda mentorluk desteği alan girişimciler, Arıkovanı sayesinde tüketicilerle buluşmaya hazır olan ürünlerini çok daha iyi tanıtabilecek.”

Arıkovanı girişimciler ve sektör uzmanlarını da buluşturdu

Arıkovanı girişimciler için düzenlediği etkinlikte farklı sektörlerde uzmanlaşmış sekiz ismi de ağırladı. Sektörel uzmanlar da deneyimlerini ve bilgilerini girişimcilerle paylaştı. Creathon, “Etki Alanınızı Genişletmek İçin Hikaye Anlatıcılığı” isimli panelle sona erdi.