Apple’ın yeni TV programında uygulama geliştiricileri yatırım arayacak

0
57

Apple bir TV programı hazırlıyor. “Planet of the Apps” adını taşıyan, Türkçe’ye de “Uygulamaların Gezegeni” olarak çevirebileceğimiz bu programda ünlülerden oluşan bir jüri, karşılarına çıkan uygulama geliştiricilerine, gerçek anlamda, uygulamalarının neden hiçbir zaman kârlı olmayacağını ve kimse tarafından kullanılmayacağını anlatıyor. Jüri üyeleri arasında Jessica Alba, Will.i.am ve Gwyneth Paltrow da bulunuyor.

Asansör kabininde gerçekleştirilen kısa süreli sunumlar yerine, bu programda geliştiriciler ve girişimciler yürüyen merdiven sunumu gerçekleştiriyor. Gerçekten de sunum bir yürüyen merdiven üzerinde yapılıyor.

”Uygulamaların Gezegeni” programı önümüzdeki birkaç ay içinde Apple Music’e gelecek. Tabii ki, bu programın bir de uygulaması olacak. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar bir uygulamanın gerçek anlamda bir umut vaat edip etmediğine parmaklarını sağa sola sürükleyerek karar verebilecekler.

TV programı, Silikon Vadisi’nin bilinen risk sermayesi şirketlerinden bir tanesi olan Lightspeed Ventures ile de işbirliği yapıyor. Bu şirket uygulaması seçilen geliştiricilere yatırım yapacak. Geliştiriciler de yatırım almak için yarışacak.

Başarılı olan uygulamalara Apple’ın App Store’unda dikkat çekebilecekleri bir tanıtım alanın da verilecek. 2008’de bir uygulama mağazası açarak mobil uygulama pazarının doğmasına ön ayak olan Apple’dan da zaten bu işi başka boyuta taşıyacak bir adım beklenirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here