Anadolu Sigorta Datathon Challenge başvuruları başladı

TAKİP EDİN

178BeğenenlerBeğen
922TakipçilerTakip Et
159TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
Anadolu Sigorta Datathon Challenge’a tek başına veya en fazla 5 kişiden oluşan takımlarla katılım sağlanabiliyor

Anadolu Sigorta, 2017 yılından beri Hackathon olarak düzenlediği geleneksel yarışmasının bu yıl 4’üncüsünü Datathon Challenge adıyla görüntü işleme alanında gerçekleştiriyor. 1’inci projenin 25 bin TL, 2’inci projenin 15 bin TL, 3’üncü projenin ise 10 bin TL ile ödüllendirileceği yarışmada, yarışmacıların Anadolu Sigorta’nın paylaştığı veriler ile görüntü işleme konusunda analitik becerilerini kullanarak en doğru tahmin modellerini oluşturmaları bekleniyor. 3 Aralık’a kadar sürecek başvuruların ardından 5 Aralık’ta başlayacak etkinlik, 13 Aralık’a kadar devam edecek.

Veri bilimi ile ilgilenenlere açık etkinlik

Anadolu Sigorta’nın Türkiye’de Insurtech ekosisteminin gelişimine verdiği önemin altını çizen Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Abacı, “Hackathon gençlerle sigorta sektörünü bir araya getiren ve yenilikçi projelere kapı açan bir organizasyon. Bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceğimiz Hackathon’da hem içerik hem de yapısal anlamda yenilikler var. Bu sefer, veri bilimi ile ilgilenen herkesi gerçek verilerle çalışma imkânı veren Anadolu Sigorta Datathon Challenge yarışmasına davet ediyoruz. Datathon Challenge ise salgın nedeniyle tamamen online olarak gerçekleşecek.” ifadelerini kullandı.

Kazananlar 14 Aralık’ta açıklanacak

Anadolu Sigorta Datathon Challenge’a tek başına veya en fazla 5 kişiden oluşan takımlarla katılım sağlanabiliyor. 3 Aralık 23:59’a kadar gerçekleştirilecek başvuruların sonucunda yarışmacılara ayrıntılı bilgileri içeren bir e-posta gönderilecek. Yarışma veri etabı Kaggle platformu üzerinden, In-Class bölümünde gerçekleşerek 7 gün boyunca devam edecek. Veri etabında ilk 10 sırada yer alan ekipler, jüri karşısında kurdukları modelleri anlatarak ödüller için yarışacak. Kazananlar ise 14 Aralık’ta internet sitesi üzerinden duyurulacak.

Görsel: Mehmet Abacı, Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Abacı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here